Wydarzenia

O kobietach, dla kobiet i nie tylko

 Gwarno i rojno było w niedzielę w Izbie Regionalnej. Wystawa O kobietach, dla kobiet i nie tylko cieszyła się dużym powodzeniem. Dawne fotografie wojniczanek, opowieści o ich życiu oraz wiele pięknych słów o kobietach, a także wystrój sali stworzyły niepowtarzalny nastrój. Nie mniejsze wrażenie zrobiła na obecnych wystawa biżuterii.

 

Wszystko to można jeszcze raz zobaczyć w niedzielę, 12 marca br. w godzinach 10.30 -12.00. Serdecznie zapraszamy!


Link do zdjęć z wydarzenia 

 

https://www.facebook.com/NaszWojnicz

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

DOTYK....

 

Dotyk.......

czym jest zmysł dotyku? Wrażenia dotykowe odczuwamy dzięki tzw. ciałkom krańcowym nerwów czuciowych, rozmieszczonym głębiej lub płycej w skórze. Dotyk jest źródłem informacji o otaczającym nas świecie, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i bliskości, uspokaja i uwrażliwia. Jest środkiem komunikacji, wyrażania uczuć, dostarcza przyjemności i radości – tyle mądrości ściągnięte z internetu.

Jednak niezaprzeczalną i autentyczną radością stało się CZYTANIE albumu autorstwa Grzegorza Wójcika* poświęconego Przystankowi Woodstock pod jakże znaczącym tytułem „ Dotyk Touch of Woodstock.PL”.

Zdziwicie się Państwo , że tu album ze zdjęciami i ….czytanie. Nie, nie ma tu żadnej pomyłki - tak właśnie jest . To prawdziwa opowieść, taka strona po stronie, oddająca emocje, które towarzyszyły przez lata Woodstockowi. Album powstawał w latach 2011-2019. Super przyjęty i nagrodzony licznymi nagrodami.

 

Dla zainteresowanych kupnem albumu: album w wersji standardowej jak i przeznaczony na aukcję WOŚP dostępny jest na allegro:
https://allegro.pl/listing?string=dotyk%20woodstock

 

 

*Grzegorz Wójcik (ur. 1979)– polski artysta fotograf, uhonorowany tytułami Artiste(AFIAP) oraz Excellence FIAP (EFIAP)

Grzegorz Wójcik jest z wykształcenia informatykiem – był związany z tarnowskim środowiskiem fotograficznym (były członek Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego )oraz Wojnickim Towarzystwem Fotograficznym – Fotum. Mieszka i tworzy w Wojniczu i Krakowie. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje fotografia kreatywna (przetworzona) oraz fotografia m.in. portretowa – ludzi w tematyce ich życia codziennego, społecznego, kulturalnego.W 2014 roku został przyjęty w poczet członków International Sports Press Association (AIPS) – w tym samym czasie został członkiem Klubu Dziennikarzy Sportowych. Od 2014 roku do 2016 był wiceprezesem Zarządu Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Grzegorz Wójcik jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, pokonkursowych. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych m.in. pod patronatem FIAP, zdobywając wiele akceptacji, medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych. Pokłosiem udziału w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych (pod patronatem FIAP) było przyznanie mu (w 2015 roku) tytułu honorowego Artiste FIAP (AFIAP) oraz (w 2017 roku) tytuł Excellence FIAP (EFIAP) – tytułów nadanych przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej z siedzibą w Luksemburgu.

W 2020 roku opublikował (druk na żądanie – w serwisie Blurb) album fotograficzny poświęcony Przystankowi Woodstock pt. Dotyk Woodstock. Zdjęcia wchodzące w skład tego albumu powstawały na przestrzeni lat 2011–2019. Album został nagrodzony brązowym medalem w konkursie PX3 – Prix de la Photographie Paris oraz (jako jeden ze 160 zgłoszonych) w konkursie Urban Photo Awards został nagrodzony wyróżnieniem. W konkursie International Photography Awards został wyróżniony w dwóch kategoriach – Książka / Dokument oraz Książka / Ludzie. W 2022 roku ukazała się wersja drukowana (druk offsetowy) tego samego albumu, ale już w nakładzie 600 sztuk.Mamy nadzieję, już wkrótce zamieścić na łamach portalu rozmowę z Grzegorzem Wójcikiem :-)

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy


najszczersze życzenia: zdrowia, miłości,


szczęścia i wszelkiej pomyślności.


Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych


będzie dla Was momentem odpoczynku


i wytchnienia od codziennych obowiązków,


a Nowy Rok spełnił nadzieje z nim związane,


i udało się z sukcesem zrealizować wszystkie plany.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

WOJNICKIE ZADUSZKI

 

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej serdecznie zaprasza w niedzielę 27 listopada br. na godz. 17 do Izby Regionalnej na WOJNICKIE ZADUSZKI – jest to pierwsze z cyklu spotkań poświęconych pamięci znanych i zasłużonych mieszkańców Wojnicza i okolic. Co roku, w listopadzie będziemy przypominać kolejne osoby. Można zgłaszać propozycje. Lista jest już bardzo bogata.


                                                                          Zarząd TPZW


Szczegóły na plakacie: (3) Facebook

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Więcej artykułów…