Witamy, Gościu

prawa autorskie
(1 przeglądających) (1) Gość
Uwagi
  • Strona:
  • 1

TEMAT: prawa autorskie

prawa autorskie 01/02/2012 21:04 #181

  • jakotaki
  • Offline
  • Początkujący Forumowicz
  • BEZ ŚCIEMY
  • Posty: 28
  • Oklaski: 0
@ admin
Bardzo proszę wszystkich forumowiczów o zapoznanie się z Regulaminem Forum oraz o stosowanie się
do jego zapisów. Regulamin znajduje się w Menu Forum (tuż pod menu strony)
============================================================================
O:Posty Autor: jakotaki - 2012/01/02 18:48
_____________________________________
odkąd wpisałem sie do forum uzywam Avatara, jest to obrazek ściągniety z internetu autor nieznany .
Admin jednak posługuje się godłem Wojnicza - 1 . Nie wypada , 2 -pewnie brak zgody włodarzy
Wojnicza . Myslę że Urząd miasta Wojnicza może rościć sobie prawo o nadużycie, tym bardziej że
wiedzą kogo mają o to zaczepić
jakotaki nie lubi laurek
Temat został zablokowany.

O:prawa autorskie 01/02/2012 21:30 #183

  • JKM
  • Offline
  • Starszy Forumowicz
  • Posty: 152
  • Oklaski: 3
Uwaga zasadna, pod warunkiem, że jest to herb przyjęty oficjalnie w uchwale.

Wyjście jest proste. Zastosowałem je przy wydawaniu "Forum Wojnickiego". Wtedy też radni pytali, jakim prawem użyłem herbu Wojnicza, ale nikt nie zauważył, że to nie był wzorzec herbu przyjęty uchwałą Rady Gminy.

Potem radni zrobili rzecz gorszą, zakrawającą na kpinę ze świętego patrona Miasta Wojnicza. Zezwolili uchwałą, czyli oficjalnie, na wykorzystanie herbu Wojnicza do oznaczenia kiełbasek grillowych produkowanych przez firmę Meat Company.

Kto wie, czy się patron wtedy od Wojnicza nie odwrócił, bo takie potraktowanie patrona, który był przypiekany na rozgrzanej do czerwoności kracie i oddał ducha jako męczennik było wyrazem kompletnego braku wyobraźni.

Z symbolami się nie igra. Podobnie symboliczne było objeżdżanie przed wyborami, w ramach kampanii wyborczej, całej gminy i trąbienie w trąby. Wtedy na portalu vcity.pl zwracałem uwagę, że to przypomina wypadki z Tytanic'a, na którym orkiestra grała do końca. Jest to odniesienie także do sytuacji biblijnej: trąby, w które dęli Izraelici, zburzyły warowne mury miasta Jerycha. W pierwszym i drugim wypadku były to symbole złowróżbne, wieszczące upadek i tragedię.

Kto wie, jak te symbole jeszcze będą działały.

A na zakończenie piosenka:

"Bo gdy Tytanic tonął to też orkiestra grała,
bo gdy Tytanic tonął to też był wielki szpan,
kapitan miał do końca koszulę śnieżnobiałą
i para szła za parą w tan."
Temat został zablokowany.

O:prawa autorskie 01/02/2012 21:30 #184

  • admin
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 50
  • Oklaski: 1
Myslę że Urząd miasta Wojnicza może rościć sobie prawo o nadużycie, tym bardziej że
wiedzą kogo mają o to zaczepić

Proszę o podstawę prawną
Temat został zablokowany.

O:prawa autorskie 01/02/2012 21:37 #185

  • jakotaki
  • Offline
  • Początkujący Forumowicz
  • BEZ ŚCIEMY
  • Posty: 28
  • Oklaski: 0
Herb Wojnicza – Herbem Gminy Wojnicz jest w błękitnym polu tarczy godło przedstawiające św. Wawrzyńca w barwie cielistej i srebrnym perizonium na biodrach, rozciągniętego na złotej kracie, po bokach której litery S i L /Sanctus Laurentius - Święty Wawrzyniec/ takiejże barwy.

Herb nawiązuje do najstarszego wezwania miejscowego kościoła z XI wieku. Najstarsza zachowana pieczęć z postacią św. Wawrzyńca pochodzi z 1504. Herb w obecnej formie został zatwierdzony uchwałą Rady Gminy w 1994. Został on plastycznie opracowany przez Dariusza Dessauera z UMCS w Lublinie

źródło?? pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Wojnicza
jakotaki nie lubi laurek
Temat został zablokowany.

O:prawa autorskie 01/02/2012 21:39 #186

  • admin
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 50
  • Oklaski: 1
Temat został zablokowany.

O:prawa autorskie 01/02/2012 22:00 #187

  • admin
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 50
  • Oklaski: 1
Nie jestem prawnikiem, dla mnie licencja CC jest jasna. W związku z tym, iż jestem człowiekiem ugodowym poszedłem na kompromis
Ostatnio zmieniany: 01/02/2012 22:01 przez admin.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jakotaki

O:prawa autorskie 01/02/2012 22:08 #188

  • jakotaki
  • Offline
  • Początkujący Forumowicz
  • BEZ ŚCIEMY
  • Posty: 28
  • Oklaski: 0
haha - jeszcze niedawno, gdyby były dwie miałbyś kłopoty - gratuluje rozwagi
jakotaki nie lubi laurek
Temat został zablokowany.

O:prawa autorskie 01/02/2012 22:30 #189

  • jakotaki
  • Offline
  • Początkujący Forumowicz
  • BEZ ŚCIEMY
  • Posty: 28
  • Oklaski: 0
JKM napisał:
Uwaga zasadna, pod warunkiem, że jest to herb przyjęty oficjalnie w uchwale.

Wyjście jest proste. Zastosowałem je przy wydawaniu "Forum Wojnickiego". Wtedy też radni pytali, jakim prawem użyłem herbu Wojnicza, ale nikt nie zauważył, że to nie był wzorzec herbu przyjęty uchwałą Rady Gminy.

Potem radni zrobili rzecz gorszą, zakrawającą na kpinę ze świętego patrona Miasta Wojnicza. Zezwolili uchwałą, czyli oficjalnie, na wykorzystanie herbu Wojnicza do oznaczenia kiełbasek grillowych produkowanych przez firmę Meat Company.

Kto wie, czy się patron wtedy od Wojnicza nie odwrócił, bo takie potraktowanie patrona, który był przypiekany na rozgrzanej do czerwoności kracie i oddał ducha jako męczennik było wyrazem kompletnego braku wyobraźni.

Z symbolami się nie igra. Podobnie symboliczne było objeżdżanie przed wyborami, w ramach kampanii wyborczej, całej gminy i trąbienie w trąby. Wtedy na portalu vcity.pl zwracałem uwagę, że to przypomina wypadki z Tytanic'a, na którym orkiestra grała do końca. Jest to odniesienie także do sytuacji biblijnej: trąby, w które dęli Izraelici, zburzyły warowne mury miasta Jerycha. W pierwszym i drugim wypadku były to symbole złowróżbne, wieszczące upadek i tragedię.

Kto wie, jak te symbole jeszcze będą działały.

A na zakończenie piosenka:

"Bo gdy Tytanic tonął to też orkiestra grała,
bo gdy Tytanic tonął to też był wielki szpan,
kapitan miał do końca koszulę śnieżnobiałą
i para szła za parą w tan."



nie wiem co ma wypadek na morzu do upadków i przepowiedni upadków państ.
Lady Pank niech sobie śpiewa co chce, a piosenka nie odnosi się nijak do przepowiedni o upadku Titanic`a
Fakt że poniewieranie godła i flag -powinien być w sposób wyraźny i dotkliwy karany, chciałem ochronić młode forum przed przedwczesnym upadkiem
jakotaki nie lubi laurek
Ostatnio zmieniany: 01/02/2012 22:33 przez jakotaki.
Temat został zablokowany.

O:prawa autorskie 01/03/2012 06:14 #191

  • mieszkaniec
  • Offline
  • Starszy Forumowicz
  • Posty: 171
  • Oklaski: 6
Wojnicz - miastem
Redakcja 2007-01-19

1 stycznia 2007 roku po 71 latach Wojnicz w województwie małopolskim odzyskał prawa miejskie.

O herbie

Wojnicz prawa miejskie uzyskał przed 1278 rokiem, niestety herb z tego okresu nie jest znany. Wiadomo jednak, że miasto posługiwało się wówczas co najmniej czterema pieczęciami, w tym trzema ogólnomiejskimi i jedną burmistrzowską .Najstarsza pochodzi z 1504 roku, można w niej odczytać : SIGILLUM CIVITATIS:VOINIC: 1504. Wizerunek na pieczęci ukazuje postać Św. Wawrzyńca, o czym świadczą symbole S i L (Sanctus Laurentius), rozciągniętego na kracie. Pojawienie się na pieczęciach św. Wawrzyńca jest konsekwencją wezwania, które nosił miejscowy kościół, sięgający początkami przełomu XI i XII w. Święty ten z pewnością występował na najstarszych pieczęciach, dziś nieznanych, i pełnił z pewnością funkcję pierwszorzędnego znaku miejscowego. Co najmniej od początku lat 40 -tych XIX w. Miasto posługiwało się wyobrażeniem św. Wawrzyńca jako swym znakiem.

W 1843 roku w celu upamiętnienia pożaru z 1831 roku (spłonęło wtedy niemal całe miasto) na rynku wzniesiono pomnik św. Floriana. Na cokole umieszczono herb miasta, przedstawiający w owalnej tarczy św. Wawrzyńca. Współ fundatorem pomnika był korpus oficerski 10 Pułku Huzarów, stacjonującego w mieście, pod herb Wojnicza podłożono więc huzarskiego orła bez korony. Porządek ikonograficzny został jakby odwrócony: centralnym wyobrażeniem stał się orzeł, a na drugim miejscu znalazł się właściwy herb miasta. Jednym z inicjatorów powstania pomnika był ówczesny burmistrz Cyryl Dorożewski, za jego czasów pojawiła się pieczęć miejska z identycznym wyobrażeniem jak na pomniku.

Z biegiem czasu orzeł otrzymał koronę, kształt nawiązywał do współczesnych form ikonograficznych Orła Białego, utożsamiając się z godłem herbu narodowego i państwowego. Od 1935 roku Wojnicz nie posiada praw miejskich, wiec herb poszedł w zapomnienie. W 1962 roku w Wojnicz -jako w najstarszym z grodów Małopolski rozpoczęto uroczystości milenijne. Na wystawie przygotowanej przez plastyka Janusza Bruchnalskiego pojawił się herb- był on nieznany heraldykom. Ruch wokół dziejów miasta doprowadził do ustalenia najstarszej pieczęci wojnickiej .

Najstarsza pieczęć Wojnicza przedstawia świętego jako młodzieńca, pełnego nadziei na oczekujące go życie. Rozciągnięty jest bez szat - tylko z perizonium na biodrach na dużej kracie. Świętego identyfikują jedynie umieszczone na bokach kraty litery S i L. Grawer przedstawił świętego w konwencji renesansowego naturalizmu, z bogatą warstwą symboliczną. Na następnych pieczęciach przedstawiony jest w pełnym blasku diakońskiej godności, o męczeństwie jego świadczą atrybuty: krata i palma, a także wieniec laurowy podtrzymywany przez dwa aniołki.

W dniu 5 maja 1994 roku Rada Gminy w Wojniczu podjęła Uchwałę Nr XXVII/149/94 w sprawie herbu, określając jego kształt w formie dotąd nieużywanej oficjalnie: "Herbem Gminy Wojnicz jest w błękitnym polu tarczy godło przedstawiające Św. Wawrzyńca w barwie cielistej i srebrnym perizonium na biodrach , rozciągniętego na złotej kracie, po bokach której litery S i L /Sanctus Laurentius - Święty Wawrzyniec / takiejże barwy.

Opracowano na podstawie "Wojnicki herb"- Józef Szymański


Źródło: www.wojnicz.pl
Ostatnio zmieniany: 02/13/2012 17:49 przez admin.
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy