Akcja poboru krwi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam wszystkich na akcję poboru krwi w Domu Ludowym w miejscowości Milówka 15 KWIETNIA 2018 (niedziela) w godz. 8:00 – 12:00.

Zbieraną krew dedykujemy dla osób borykających się z niepełnosprawnością.

Zachęcamy do rozszerzenia informacji o akcji wśród znajomych, mediów, klubów, stowarzyszeń.

Mieszkańcy Milówki wraz z Radą Sołecką i Sołtysem, Stowarzyszenie Milówka oraz członkowie Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów p.w. Św. Floriana zapraszają i dziękują każdemu, kto wesprze naszą akcję 

Pozdrawiam

Marek Bachara

Prezes Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów

Ciekawostki dla odwiedzających:

Miejscowość Milówka oddalona od Wojnicza 6km (9min.). Jadąc od Wojnicza w kierunku Nowego Sącza skręcamy w Wielkiej Wsi za remizą w prawo i do jedziemy drogą do góry aż pod Dom ludowy. Nazwa miejscowości Milówka wywodzi się od pierwszego osadnika o nazwisku Milej (Myleyowka) i sięga XIV w. Ta niewielka wioska położona jest po zachodniej stronie dolnego biegu Dunajca, na wysokości 310 m n.p.m., na południe od Niziny Sandomierskiej,wśród pierwszych wzniesień pogórza Karpackiego zwanego Progiem Karpackim i stanowiącym strefę przejściową między Beskidami a Zapadliskiem Przedkarpackim. Jest to obszar z najwyższym wzgórzem na terenie Gminy Wojnicz na wysokości 364 m n.p.m., gdzie ponad 100 ha zajmują lasy. Na granicy Milówka – Sukmanie zachował się 300 - letni dąb "Horacy" wpisany do rejestru pomników przyrody. Przy sprzyjającej pogodzie widać Tatry. Miejscem owianym legendą jest Biała Górka, gdzie w walce miał zginąć rycerz osiadający białego rumaka. Błąkająca się dusza rycerza ukazywała się wraz z koniem na górce. Aby pomóc wejść duszy do raju w 1886 r. postawiono Biały Krzyż. Od tej pory rycerz już nie ukazywał się. Dom Ludowy od 1955 r obecnie wyremontowany i zmodernizowany. Jedyna miejscowość w Gminie Wojnicz, gdzie przy dobrej pogodzie z wysokości można podziwiać cały Tarnów !

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com