W Olszynach sport górą

W bieżącym roku szkolnym uczniowie ZSPiG w Olszynach odnieśli sporo sukcesów sportowych zarówno w siatkówce, piłce ręcznej, jak i piłce nożnej. Szkolna drużyna, w skład której wchodzą głównie uczniowie z klasy VI i klasy IV nie znalazła sobie równych w żadnej z wymienionych dyscyplin na szczeblu gminnym i tym samym awansowała do kolejnych etapów rozgrywek.

A oto skład zwycięzkiego teamu:

 

Klasa VI: Dariusz Baca, Tomasz Budyn, Michał Dudek, Michał Kozub, Bartłomiej Kuboń, Kamil Majzner, Jakub Maruszczak, Sebastian Radwański, Michał Waśko,

Klasa IV: Jakub Chrapusta, Grzegorz Nowak.

Wszystko zaczęło się 09.02.12 r. - w Wojniczu miały miejsce gminne zawody w piłce siatkowej. Drużyna zmierzyła się z zespołami z Biadolin, Wojnicza i Wielkiej Wsi i wygrywając wszystkie mecze ostatecznie zajęła I miejsce.

Na kolejny sukces nie trzeba było długo czekać. Tym razem przyszła kolej na piłkę ręczną. Dnia 16.03.12 r. w Wojniczu miały miejsce gminne zawody. "Szczypiorniści" rozegrali mecz z rywalem z Wojnicza, który zakończył się zwycięstwem: 32:18. Tym samym zawodnicy z Olszyn awansowali do kolejnego etapu: półfinałów powiatowych, które zostały rozegrane 23.03.12 r. w Skrzyszowie, gdzie przyszło im się zmierzyć z drużynami z Tarnowca, Skrzyszowa i Lisiej Góry. Także w tym turnieju olszyniacy nie znaleźli sobie równych. Wygrali wszystkie trzy mecze i wywalczyli I miejsce.

Taki wynik dał "szczypiornistom" z Olszyn awans do turnieju finałowego. Dnia 20.04.12 r. drużyna z Olszyn pojechała zatem do Tuchowa, aby tam powalczyć o mistrzostwo powiatu. Wszyscy zawodnicy doskonale zdawali sobie sprawę z rangi tego turnieju, dlatego już od samego początku weszli na boisko zmotywowani do walki i w pełni skoncentrowani. W każdym meczu chłopcy dawali z siebie wszystko nie lekceważąc przeciwnika. Po zaciętej i wyrównanej walce drużyna z Olszyn uległa tylko zespołowi z Tuchowa i tym samym wywalczyła tytuł WICEMISTRZA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ! W nagrodę wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale i puchar.

Po licznych sukcesach w siatkówce i piłce ręcznej przyszedł czas na piłkę nożną. Dnia 30.04.12 r. zespół z Olszyn wziął udział w gminnych zawodach. Walka była naprawdę zacięta a drużyny dawały z siebie wszystko. Team z Olszyn, wygrywając trzy mecze i remisując jeden, wywalczył I miejsce, co pozwoliło na awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym. Teraz pozostaje nam więc trzymać kciuki i życzyć im powodzenia w kolejnych meczach.

Warto wspomnieć przy tej okazji, że tak liczne sukcesy sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężka praca zawodników, ale także ich trenerów (nauczycieli wychowania fizycznego).

Chłopcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!

Lucyna Wojtas

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com