Chrońmy Lasy

"Lasy to życie - chrońmy je"

Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się tą akcją w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.

Termin tegorocznej akcji: 16-17-18 września 2011 roku.

 

Zapraszamy szkoły i inne placówki oświatowe, gminy, firmy, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne do włączenia się do akcji.

Zachęcamy do inicjowania lokalnych „sprzątań” na terenie całej Polski. Co roku podczas wrześniowej akcji w całej Polsce odbywają się przeróżne działania z zakresu aktywnej edukacji ekologicznej: likwidacja dzikich wysypisk, segregowanie zebranych odpadów, zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów. Przy okazji akcji rozpoczynane są programy edukacji ekologicznej (konkursy, turnieje wiedzy, happeningi, festyny, festiwale). Kreatywność naszych wolontariuszy nie zna granic.

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie: rozwoju zrównoważonego, poszanowania zasobów naturalnych (w szczególności wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę po recykling.

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com