Akcja "Bezpieczne Święta 2011"

Przed nami okres gorączkowych przygotowań do zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Ogrom zajęć związanych z przedświątecznymi porządkami, zakupami i wyjazdami sprawia, że stajemy się roztargnieni i mniej czujni. Dla złodziei i włamywaczy to idealny czas do działania. Sprzyja im nie tylko nasz pośpiech i rozkojarzenie, ale również panujący w sklepach i środkach komunikacji zbiorowej tłok. Zadbajmy zatem o bezpieczeństwo własne i bliskich, zróbmy wszystko by nadchodzące święta przebiegły w spokojnej atmosferze i pozostawiły wyłącznie miłe wspomnienia.

 

 

Udając się na przedświąteczne zakupy trzymajmy pieniądze w wewnętrznych kieszeniach odzieży. Podobnie postąpmy z telefonami komórkowymi i innymi wartościowymi przedmiotami. Torebki i plecaki trzymajmy blisko siebie, najlepiej z przodu pod pachą. Szczególną ostrożność zachowajmy korzystając z bankomatów. Pamiętajmy aby wpisywać kody dostępowe poza zasięgiem innych osób. Miejmy także świadomość, że oszuści w celu przechwycenia numerów PIN instalują nakładki ze skanerami na czytniki kart magnetycznych, nakładki na klawiatury lub minikamery.

Wyjeżdżając na święta poza miejsce zamieszkania zabezpieczmy domostwa. Poprośmy zaufaną osobę by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem. Przed podróżą przygotujmy odpowiednio nasze pojazdy. Wypoczęty i trzeźwy kierowca, sprawny pojazd wyposażony w zimowe opony i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to najlepszy przepis na bezpieczną podróż.

Od wczoraj, z myślą o bezpieczeństwie wszystkich Państwa w tym "gorącym" , przedświątecznym okresie, tarnowska Policja prowadzi działania prewencyjne "Bezpieczne święta". Przez kolejne dni 600 policjantów pracując w systemie całodobowym zadba o Państwa spokój i ochronę Państwa mienia. Nasze działania nakierowane są na zapobieganie kradzieżom kieszonkowym, sklepowym i mieszkaniowym oraz włamaniom, niszczeniu mienia, wybrykom o charakterze chuligańskim, a także nielegalnemu wycinaniu drzewek i nielegalnym połowom ryb. Obejmują one zarówno teren miasta jak i powiatu. Biorą w nich udział siły prewencji, służb kryminalnych i ruchu drogowego. Więcej niż zwykle patroli spodziewać się można w centrum miasta i na osiedlach mieszkaniowych.

Skontrolujemy również place targowe i miejsca, na których prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek. Sprawdzimy czy pochodzą one z legalnych źródeł. Kontrole obejmą są także kompleksy leśne i akweny. W tegorocznych działaniach współpracujemy ze Strażą Miejską, Strażą Graniczną. Państwową Strażą Leśną oraz Państwową Strażą Łowiecką.

Tarnowska Policja życzy wszystkim zdrowych, wesołych i przede wszystkim bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: KMP Tarnów

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com